Vesmírný leden

Vesmírný leden

V lednu jsme si ve Volyňce povídali o planetách, měsících, souhvězdích, raketách a galaxiích. Provázel nás malý zelený mimozemšťan jménem Paxi, který je maskotem Evropské kosmické agentury. V knihovně jsme si půjčili mnoho zajímavých knížek, mimo jiné i Malého prince. Vesmír byl skvělou příležitostí vyrobit si planety, raketu, lunochod, ufo, astronauta, skafandr, povrch měsíce, souhvězdí a spousty dalších výrobků.
Počítali jsme planety, planetám měsíce, srovnávali jsme, jaká planeta je největší a nejmenší. Zaměřili jsme se na písmena V jako Vesmír, R jako raketa, P jako planety a Z jako Země. Povídali jsme si i o gravitaci, o tom, jak se pracuje kosmonautům ve Vesmíru.

Naučili jsme se i tematické písničky: česky Letim hledat světy a anglicky Solar system.

Měli jsme zajímavou přednášku o Vesmíru, osahali jsme si přinesený i teleskop. Jeli jsme do českobudějovického planetária. Podstatou pořadu v planetáriu bylo seznámení s objekty denního i nočního nebe a základní orientace na noční obloze. Umělá obloha byla prezentována v takové podobě, v jaké je možno ji vidět v den návštěvy planetária ve skutečnosti. Vyjeli jsme i do písecké Sladovny. A když jsme si zrovna nepovídali o Vesmíru, užívali jsme si zimní radovánky na sněhu i na ledu. Z čerstvě napadaného sněhu jsme si vyrobili skvělou zmrzlinu.

Poslední lednový den jsme si předali vyznamenání za uplynulé pololetí.

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *