Únor o lidském těle

lidské tělo

Únor o lidském těle

Měsíc únor a půlka března byla ve škole Volyňce věnována zkoumání lidského těla. Začali jsme tím, že jsme si obkreslili naše tělo, kam jsme si celý měsíc dolepovali orgány, z nití jsme dělali žíly a tepny. Naučili jsme se také, jaké máme v těle kosti a bravurně už dokážeme složit kostru. Když už jsme se učili o kostře, tak jsme se došli podívat do muzea a zkoumali jsme kostry, které tam nají vystavené. Hanka nám v muzeu připravila hru a užili jsme si moc pěkné odpoledne.

Každý týden jsme zašli do knihovny, kde jsme objevili spousty pěkných knížek o těle. Zkontrolovali jsme i našeho školního šneka Jindru a vede se mu náramně dobře. Povídali jsme si o masopustu a vyráběli si masky.

Velkým tématem byly naše smysly, pomocí různých her a výrobků jsme zkoumali zrak, sluch, čich a hmat. Zjistili jsme, že naše smysly dobře fungují, největší úspěch měla zkouška chutě. Jeden den jsme šli do kavárny, kde jsme i objednali různé mošty a ochutnávali a povídali si, jaké všechny smysli zapojujeme. Poté jsme ochutnávali se zavřenýma očima různé dobroty a všichni jsme byli překvapení, že jsme uhádli úplně všechno kromě cuketové placky:-)

Jedním z největších zážitků v tomto měsíci byla návštěva pana doktora Kováře, který nám povídal o základech první pomoci. Přinesl s sebou figurínu, takže jsme si mohli vyzkoušet i resuscitaci. Jelikož už známe číslo na záchranku, mohli jsme si nanečisto vyzkoušet, jak probíhá hovor s doktorem na záchrance.

S Jindrou jsme zpívali písničku o kloubech, s Janou jsme si zopakovali písničku „Head, shoulders, knees and toes“.

Celý měsíc jsme si užívali krásnou zimu, chodili jsme bobovat, klouzat se na led a objevili jsme krásný les. Pátky byly opět věnované výletům, nejvíc se dětem líbila návštěva ekologického centra, kde jsme si mohli prohlédnout zvířátka.

Poslední týden byl věnován zubům. Povídali jsme si o zubní hygieně, rovnátkám a ukazovali jsme si, jak si správně čistit zuby. Navštívili jsme také stomatologickou laboratoř ve Volyni, kde jsme viděli, jak se tvoří nové zuby.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *