PŘIJÍMÁNÍ NOVÝCH ŽÁKŮ

Školní rok 2017/2018

Přihlášky

PŘIJÍMÁNÍ NOVÝCH ŽÁKŮ

 

PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ 2017/2018

 

Naše škola Volyňka začala v září 2016 provozovat předškolní třídu pro děti od 5 do 7 let a nadále pokračuje. Máte-li zájem přihlásit k nám své předškoláky na školní rok 2017/2018, můžete se přihlásit do 31.3.2017. Stačí vyplnit přihlášku k zápisu a na zápis přijít.

 

Od září 2017 je předškolní vzdělávání povinné pro všechny děti, které do srpna 2017 dosáhnou věku 5 let ( dle § 34a odst. 1 školského zákona)

 

Plnit povinnost předškolního vzdělávání lze dle § 34 odst. 5 školského zákona i jiným způsobem: individuální vzdělávání dítěte na základě oznámení mateřské škole.

 

Právě tento způsob využívá Volyňka. Jako rodiče se tedy musíte nejdříve rozhodnout, zda chcete vzdělávat své děti u nás a to do 31.3. přesto ale své dítě musíte přihlásit do vaší spádové MŠ a školce písemně oznámit (s žádostí vám rádi pomůžeme), že budete děti individuálně vzdělávat. Zápisy do MŠ jsou od 2.5. do 16.5.2017.

 

Naše předškolní vzdělávání vychází především z integrované tematické výuky, ale zároveň náš plán tvoříme s ohledem na Rámcově vzdělávaní program pro předškolní vzdělávání (RVP PV) tak jako všechny ostatní MŠ.

 

Více informací o povinném předškolním vzdělávání najdete na stránkách MŠMT

 

http://www.msmt.cz/ministerstvo/novinar/msmt-pripravilo-informacni-material-k-predskolnimu

 

! V PŘÍPADĚ DOSTATEČNÉHO ZÁJMU OTEVŘEME PŘEDŠKOLNÍ TŘÍDU TAKÉ VE STRAKONICÍCH

 

ŠKOLNÍ VÝCHOVA 2017/2018 ve Volyni

 

Vzdělávání ve Volyňce se řídí školským zákonem 561/2004, § 41, který umožňuje rodičům vzdělávat své děti od 1. do 5. třídy v režimu individuálního vzdělávání doma nebo v jiné instituci.

 

Volyňka poskytuje vzdělání pro žáky od 1. do 5. třídy odpovídající požadavkům RVP ZV, a navíc jim umožňuje rozvíjet se podle jejich potřeb, a využívat všech benefitů malého kolektivu a rodinné atmosféry.

 

Žáci na individuálním vzdělávání musejí být oficiálně zapsáni na základní škole, která je zapsaná ministerstvem školství v rejstříku škol. Na takové škole pak jednou za půl roku podstoupí přezkoušení.

 

ŠKOLNÍ VÝCHOVA 2017/2018 ve Strakonicích

 

Rádi bychom ve Strakonicích otevřeli první stupeň základní školy, proto jsme zažádali  o zápis naší školy do rejstříku škol a školských zařízení při MŠMT.

Ministerstvo bohužel nedodrželo zákonem stanovenou lhůtu na vyjádření a své rozhodnutí stále účelově oddaluje. Dosud tedy nevíme, zda škola bude moci vzniknout, přestože jsme splnili podmínky pro udělení akreditace a navíc obdrželi doporučení  Jihočeského kraje. Taková situace bohužel postihla naprostou většinu nově vznikajících škol. V případě, že ministerstvo rozhodne v náš neprospěch, jsme připraveni vzdělávat žáky formou individuálního vzdělávání.

 

V každém případě ale budoucnost školy ve Strakonicích závisí na zájmu rodičů a počtu přihlášených žáků.

 

V případě nenaplnění potřebné kapacity pro otevření předškolní třídy a prvního stupně  ve Strakonicích, můžeme omezenému počtu zájemcům nabídnout vzdělávání ve Volyni.

 

TERMÍNY:

 

Přihláška k zápisu:

 

do 31.3.2017

 

Zápis do předškolní třídy i na první stupeň:

 

27.4.2017 v 15:00-18:00 a 29.4.2017 v 9:00-12:00

2 COMMENTS

  • Renata Nepodalová napsal:

    Dobrý den, ráda bych se k přišla s dcerou podívat na zápis do Vaší školy ve Strakonicích. Chodí do první třídy, ale způsob výuky mi nevyhovuje. Děkuji Nepodalová Renata

    • admin napsal:

      Dobrý den, odpověď jsem Vám zaslal e-mailem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *