BŘEZEN 2018

Amerika, Austrálie a Antarktida – březen 2018

Březen pokračoval tématem kontinenty. Jako další jsme probírali severní a jižní Ameriku. Ochutnali jsme mexické placky, řekli si něco o Velikonočních ostrovech, probrali významné stavby Ameriky a řekli jsme si, jaká zvířata zde žijí. Dále jsme se věnovali Austrálii. Pekli jsme australské masové rolky a vyráběli bumerang. V předvelikonočním čase jsme tvořili kraslice, pekli jsme jidáše a pletli pomlázky. Na výletě jsme byli v Malenicích na rotundě, v muzeu loutek v Plzni a na exkurzi v Litochovicích. Zde jsme vše spojili s tématem Antarktida a v lese jsme hledali tučňáčí vajíčka, u vchodu do lesa jsme prolézali iglú a vítali nás zde dva tučňáci. Nové téma kontinenty všechny velmi zaujalo. Věnovali jsme se hlavně zvířatům. Dramaticky jsme procvičovali příběh lovu na medvěda – Bear Hunt, vytvořili dalekohled a mapu k cestě na medvěda. Na procházkách začali zpívat písničku Walking, walking, hop, hop, hop, running, running, running, now let’s stop. V tématu Asie vytvořili vějíř a zkoumali psaní čínských čísel pomocí znaků, Antarktida nás přenesla za tučnáky. Penguin  I am little penguin in the snow. I slide on my tummy to and fro. I eat the fish from the deep blue sea. I am black and white as you can see.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *