DUBEN 2018

Evropa, Asie, lidské tělo – duben 2018

V dubnu jsme mluvili o kontinentu Evropa. Pekli jsme palačinky sladké i slané. Slané palačinky nám přinesla návštěva, která nám řekla vše o Francii, naučila nás pár francouzských slov a prezentovala další francouzské pokrmy. Na muzejní zahradě, jsme zaseli hrášky, špenát a fazolky. Navštívili jsme Andělíček. Poslední kontinent byla Asie. Svačili jsme růžové nudle se zeleninou a vaječnou plackou. Vyráběli jsme vějíře. Ochutnali jsme i arabský chléb, který jsme si sami plnili. Seznámili jsme se s čínskými znaky čísel a některých písmen. V půli dubna jsme přešli na téma lidské tělo. Zkoumali jsme co se děje s jídlem v žaludku. Zjistili jsme co je pro tělo zdravé a co nezdravé. Na muzejní zahradě nám přišla říct něco o těle záchranářka a na trupíkovi Evženovi jsme si vyzkoušeli masáž srdce. Na konci dubna jsme oslavili den Země. Upekli jsme krtkův dort a poděkovali úklidem v přírodě Zemi. U písničky Pat a cake jsme čekali, až na nás vyjde řada na sladkou palačinku. Procvičovali slova ovoce a zeleniny a naučili slovíčka fruit a vegetable a uspořádali zdravou hostinu. Den Země jsme oslavili přáními pro Zemi a vytvořili plakát na její počest, že se o ni budeme hezky starat a že  máme celý svět ve svých rukách… We’ve got whole world in our hands.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *