KVĚTEN 2018

Příroda, ptáci, obojživelníci a plazi – květen 2018

V květnu nás čekalo téma příroda. Povídali jsme si o zvířatech a rozčlenili jsme je podle povrchu těla – zda mají peří, srst, kůži, šupiny, krunýř či ulitu. A také je rozdělili na savce, ptáky a obojživelníky, plazi a hmyz. Mluvili jsme o některých savcích podobných nám lidem – opicích. Navštívili jsme zoo v Plzni. Následně jsme se učili o ptácích. Písnička Bird song  nás naučila slova jako nest, flap your wings, ptáčky jsme si také modelovali z modelíny, kterou jsme si sami obarvovali, dále jsme přinesli trávu a vytvořili jim hnízda, někteří si udělali ptačí jmenovky. Obojživelníky a plazi jsme si užili se slepýšem. Společně jsme mu připravili terárium a on se spokojeně zavrtal. Téma nám zpestřila i živá ropucha a pulci. Zvířátka nám dělala radost, ale vrátili jsme je do přírody, kam patří. O víkendu jsme společně s rodiči postavili teepee, kam rádi chodíme hrát hry a další víkend jsme uspořádali Hon na medvěda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *