Prosinec 2018 ve Volyňce

V prosinci jsme se zúčastnili adventních trhů ve Volyni s naší mikulášsko-vánoční dílničkou. Děti i návštěvníci vyráběli čerty, papírové betlémy a svícny.

4. prosince jsme si přečetli příběh o svaté Barboře a dokonce nás Barča i navštívila. Dopoledne nám svítilo sluníčko, když jsme si šli barborky natrhat. Také jsme si vybarvili vitrážové obrázky svaté Barbory. Odpoledne v družině jsme se připravovali na čerty a Mikuláše. Zpívali jsme písničku o čertech a u toho vyráběli pohyblivé loutky čerta, Mikuláše a anděla. Kluci sepsali i seznam hříšníku, zralých pro peklo.

První týden jsme zakončili oslavou Eliščiných kulatých narozenin.

Celý měsíc jsme poctivě nacvičovali koledy a repliky na divadelní představení Vánoční příběh (živý betlém), které jsme sehráli na volyňském náměstí společně s DK Žirafa. V odpoledních družinách jsme připravovali rekvizity – housle, dudy, basu, dary a koruny pro tři krále.

V posledním týdnu v úterý jsme jeden den věnovali etiketě a společenskému chování. Říkali jsme si, co je slušné a neslušné při stolování, jak se k sobě chováme a učili jsme se říct ne. Společně jsme připravili bramborový salát, řízky jsme si tentokrát nechali usmažit, a slavnostně jsme prostřeli stůl. Všichni jsme usedli podle jmenovek, Eliška pronesla přípitek a vychuntali jsme si společně tu dobrotu.

Ve středu odpoledne jsme navštívili Dům klidného stáří sv. Anny v Sousedovicích. Zazpívali jsme babičkám a dědečkům koledy, přednesli básničky, zatancovali a předali vlastnoručně vyrobená vánoční přání. Všichni jsme měli z návštěvy velikou radost.

Poslední den před Vánoci jsme pro rodiče a příbuzné připravili malé občerstvení a ve společném čase si užili vánoční tvoření. Potom jsme se přesunuli pod vánoční stromek na náměstí, kde jsme konečně ukázali náš živý betlém.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *