Červen 2020 ve Volyňce

Náš poslední společný měsíc ve škole v tomto roce jsme věnovali tématu cestování a plánům do budoucna.

Protože jsme se do školy vraceli po delší přestávce a navíc v nekompletním složení, užívali jsme si

především přítomnosti jeden druhého a trochu volnější režim. Když počasí dovolilo, trávili jsme hodně času venku. Vydali jsme se na výšlap kolem Volyně a prozkoumali všechna hřiště. Nejvíc se nám líbilo na tom oranžovém. K tomu jsme přidali opékání buřtů a hon za pokladem. Ve škole jsme dopilovali psaní, matiku i češtinu a v rámci oblíbeného tvoření si vyrobili kromě jiného i cestovatelské deníky. Ty jsme měli možnost hned záhy využít, když jsme se vypravili na výlet na zříceninu hradu Helfenburk. Absolvovali jsme improvizované školní focení a školní rok zakončili divadelním představením. V poslední červnový den jsme si předali vysvědčení a společně s rodiči a přáteli si otevřeli naše časové schránky, které na nás po celý školní rok čekaly v úschově.

Byl to ale zajímavý školní rok! Už jsme všichni zvědaví, co nám přinese ten další.

 

 

 

 

 

Červen jsme zahájili ve školce dětským dnem. Děti si mohly přinést jednu hračku a jednu společenskou hru. Celý den byl v jejich režii. Četli jsme si pověst o Krokovi a jeho dcerách, pak jsme ji výtvarně ztvárnili. Víla Lesněnka nám poslala dopis, ve kterém bylo napsáno, že nám schovala poklad u kapličky svaté Ludmily. U kapličky jsme si opekli buřty a marshmallow. Koncem týdne jsme v týmovém projektu vytvořili mapy České republiky a probrali jsme dopravní prostředky.

Další týden nás provázelo téma princezny a rytíři. Řekli jsme si názvy pohádkových postav v angličtině, zopakovali jsme barvy, procvičili jsme počítání a na pohybových kartách jsme si zacvičili. Vyrobili jsme si královské koruny, meče, kouzelné hůlky a čepice jako má Bílá paní. Koncem týdne jsme se převlékli do kostýmů princezen a rytířů a na dvorečku jsme svedli boj s balónkovým drakem. V pátek jsme společně se školáky byli na výletě na hradě Helfenburk.

Předposlední červnový týden jsme začali opakováním dopravních prostředků a rozlosování našeho týdenního domácího projektu. Každý z nás si vylosoval jeden hrad nebo zámek a jako domácí úkol měl týden na to daný zámek, vyrobit, namalovat nebo jinak výtvarně ztvárnit a říct o něm pár zajímavostí. Pokračovali jsme tématem hrady a zámky. Vyzkoušeli jsme si poslepu postavit strážní věž a zjistili jsme, že to není vůbec jednoduché. Potom jsme také stavěli hrady z dřevěných tvarů podle vzoru. Úkolem bylo postavit hrady v týmech. Vyráběli jsme přáníčka ke dni otců. V pátek jsme si představili všechny naše projekty a potom jsme se vydali na muzejní zahradu na taneční vystoupení.

Poslední červnový týden nás provázelo téma středověk. Řekli jsme si, jak lidé ve středověku žili, co jedli, jak bydleli. Vyrobili jsme mozaikové obrazy a vitráže. Navštívili jsme zámek Kratochvíle. A uspořádali jsme v rámci poslední hodiny flétny ve školce koncert. Každý si přinesl hudební nástroj a všichni společně jsme si zahráli.

Poslední červnové a první červencové dny jsme věnovali tématům, které si vybraly děti. Dinosauři, zvířata, výlet do Strakonic, procházky, hřiště, zmrzlina. V pátek jsme se rozloučili na muzejním dvorečku. Děti předvedly rodičům závěrečné vystoupení, dostaly vysvědčení a dárečky. Rozloučili jsme se a potom jsme všichni společně poobědvali formou pikniku. Těšíme se na viděnou v září.

 

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *