listopad 2020 v dětské skupině a v dětském klubu

 

S novým měsícem jsme se pustili v dětské skupině do nového tématu a to byl „Svět pod lupou“. U nás ve školce jsme první týden zahájili povídáním o optických klamech. Řekli jsme si, že jeden z optických klamů je i duha, kterou vidí naše oči, ale ve skutečnosti není. Vytvořili jsme si 3D duhu z pěny na holení, herkulesu a potravinářského barviva. Pokračovali jsme v barvách a pokusech a tvořením s nimi.

Následující týden se nesl tématem objevů a vynálezů. Mluvili jsme o slavných vynálezcích a podrobně jsme se věnovali Leonardu da Vincimu. Řekli jsme si něco o jeho obrazech, nějaké jsme si i namalovali různými výtvarnými technikami. Zkusili jsme si vyrobit padák a větrník. Uprostřed týdne jsme šli po stopách svatého Martina, cestu nám značil kousky jeho červeného pláště. Na konci cesty jsme mu vyrobili mandalu z přírodnin a darovali jsme mu podkovy a husu. Na oplátku nás obdaroval svatomartinskými rohlíčky. Na konci týdne jsme vyráběli mističku na svíčku ze sádry.

Další týden jsme zahájili povídáním o svátku světla Diwali. Také jsme mluvili o sametové revoluci. Vyráběli jsme vlajky a na chvíli jsme se stali členy Občanského fóra. Revoluci jsme si sami uspořádali. Koncem týdne jsme se vypravili na naučnou stezku, kterou připravili naši školáci a prozkoumali jsem mikroskop.

Poslední týden v listopadu jsme měli téma živly, každý den jsme si povídali o jednom z živlů, dělali jsme různé pokusy a ty pak zapisovali a malovali do deníčků. Pátek jsme věnovali přípravě na advent. Ozdobili jsme si věnec a vánočně vyzdobili školku.

 

 

Celý měsíc listopad se v dětském klubu nesl v tématu „svět pod lupou“. My jsme si jako téma zvolili živly.

První týden jsme měli oheň. Vyzkoušeli jsme pokus faraonův had, zhasínali jsme svíčky pomocí sklenice a dělali jsme ohňostroj pomocí pomerančové kůry a zahráli jsme si na hasiče.

Druhý týden se nesl v živlu země. Hrabali jsme se v hlíně a pozorovali žížaly a vše. Co se v hlíně hýbalo. Podívali jsme se, jak vypadá průřez zemí. Udělali jsme si vlastní sopky a pomocí jedlé sody a octa nám i vychrlila lávu.

Třetí týden jsme mluvili o vzduchu. Řekli jsme si, jak je pro nás všechny živí bytosti důležitý. Nafukovali jsme balonky, foukali bubliny. Uprostřed týdne jsme šli za svatým Martinem, který nám přivezl svatomartinské rohlíčky.

A poslední týden se nesl v tématu voda. Mluvili jsme o důležitosti vody pro život všeho živého na planetě Zemi, o znečištění vody, jejích skupenstvích a koloběhu vody. Každý den jsme zvládli několik pokusů s vodou. Vykouzlili jsme duhu pomocí skittles bonbonů, vytvořili jsme lávovou lampu a mnoho dalších. Pátek jsme věnovali přípravám na adventní čas.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *