leden 2021 v dětské skupině a dětském klubu ve Volyni

Leden jsme v dětském klubu zahájili povídáním o Vánocích, zvycích a tradicích v novém roce. Povídali jsme si, že i přes různé pověry máme osud ve svých rukách, a tak jsme si vytvořili naše přání. V anglických dnech jsme zopakovali měsíce v roce. Věnovali jsme se i Třem králům. Četli jsme, skládali jsme písničku, zpívali a povídali jsme si o charitě a různých formách pomoci. Venku na nás čekaly úkoly od Třech králů a užili jsme si i sníh.

Následující týden jsme si povídali o Vesmíru. Venku na procházce jsme si zkusili náš velký třesk. Mluvili jsme o planetách, učili jsme se je i v angličtině. Z modelíny jsme modelovali mimozemšťany a sami jsme si také vyrobili planety. Byli jsme také bobovat.

Další lednový týden jsme zahájili povídáním o vzniku života na Zemi a bruslením. Mluvili jsme o vývoji zvířat na zemi až po dinosaury a vývoj člověka z opic. Vytvořili jsme si dinosaury z tvarů a zopakovali anglické měsíce. Koncem týdne jsme se bavili o dinosauřích vejcích. Některé jsme zkusili vyzdobit pomocí barevných papírů a z některých se nám vyklubali malí dinosauři.

Poslední týden v lednu jsme našli dinosauří vejce a každý z nás si vylíhl svého malého dinosaura. Užili jsme si venku sníh a vyrobili jsme si obří dino masku. Koncem týdne jsme dostali vysvědčení a slavnostní den jsme dostali ke svačině zmrzlinový pohár.

Leden jsme v dětském klubu zahájili povídáním o vánočních dárcích a zvycích, Novém roce a novoročních předsevzetích u nás i ve světě. Mluvili jsme o zimních sportech a některé sportovce jsme si vytvořili. Také jsme mluvili o novoročních zvycích u nás v České republice, ale i v jiných státech světa. Řekli jsme si něco i o Třech králích. Protože napadl sníh, dosytnosti jsme si ho užili při bobování, koulování, ochutnávání a stavění sněhuláků.

Další týden nás provázelo téma Vesmír. Zahájili jsme velkým třeskem, aby i náš vesmír mohl vzniknout. Naučili jsme se, jaké jsou ve vesmíru planety. Mluvili jsme o Slunci, Měsíci, asteroidech, kometách a mimozemšťanech. Uprostřed týdne jsme si zabruslili.

Další lednový týden jsme věnovali vzniku života na zemi. Nejprve jsme mluvili o rostlinách a kapradiny jsme si otiskli do slaného těsta. Další den jsme mluvili o živočiších. Od prvních buněk a po dinosaury. Dinosaury jsme si pomocí kuliček vymalovali v krabici. A vytvořili z nich společné dílo. Také jsme si došli zabruslit na rybník a konec týdne jsme věnovali dinosauřím vajíčkům. Děti si na nich procvičily barvy a dokonce si každý sám svého dinosaura vylíhl.

Poslední lednový týden jsme si hráli na archeology a pracovali jsme s dinosauřími kostmi. Odlévali jsme si odlitky zkamenělin a vyráběli jsme přívěšky na náhrdelníky s dinosauřími otisky. Ve čtvrtek jsme předali dětem vysvědčení, shlédli jsme film Cesta do pravěku a jako překvapení dělala Kája holkám účesy a klukům malovala na obličej.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *