O nás

Základní škola Volyňka vznikla z iniciativy, která chtěla poskytnout dětem šťastnou cestu za poznáním v malém rodinném prostředí se zkušenými průvodci. Zároveň jako místo, kde se děti přirozeně naučí dobře cizí jazyky a kde jim bude dán prostor se vyvíjet. Základní škola Volyňka své dveře žákům otevřela 1. 9. 2017 ve Volyni a postupně se rozšířila do Strakonic a Českých Budějovic.

Jsme základní škola s prvním i druhým stupněm, která je  zapsaná v rejstříku škol MŠMT s účinností od 1. 9. 2017. Naše škola  patří mezi školy rodinné a malotřídní. Máme malý kolektiv a žáci se vzdělávají ve smíšených třídách.

Snažíme se naplno využít možnosti českého vzdělávacího systému, a tak se můžeme hodně učit venku, ve městě,  na výpravách, exkurzích, tak aby vzdělávání dávalo dětem smysl, aby si všechny nové znalosti a dovednosti mohly v praxi vyzkoušet a nemusely sedět celý den v lavici.

Velký důraz klademe na dobré a včasné zvládnutí anglického jazyka, který učíme každý den od první třídy. Setkáváme se s rodilými mluvčími, účastníme se mezinárodních akcí a zajišťujeme mimoškolní program v angličtině.

Naše principy

Rodinná škola
Učíme se venku
Mezinárodní projekty
Individuální přístup
Bilingvní prostředí
Zájmové kroužky
Učíme se v souvislostech
Moderní výukové metody

Pokud jsou Vaše děti již řádně zapsané na nějaké jiné škole, není pozdě na to, abyste vaši stávající školu změnili na jinou. Pokud chcete, mohou k nám Vaše děti přestoupit. Jedná se o velmi jednoduchou proceduru. Stačí vyplnit žádost o přestup a předat ji našemu řediteli. Vše ostatní zařídíme dle školského zákona za Vás.

Otázky a odpovědi

Máte zájem o přestup k nám?

Je to jednoduché, pomůžeme Vám.